Architektura: LivingHomes C6: Affordable, Sustainable and prefabricated

LivingHomes – fot.
Izumi Tanaka Firma LivingHomes właśnie ogłosiła wprowadzenie na rynek swojego pierwszego dobrze zaprojektowanego, niedrogiego i zrównoważonego domu prefabrykowanego, znanego jako C6.
Począwszy od 179 000 $, dom jest prawie o połowę niższy od większości innych modeli LivingHome i obejmuje 34 tony emisji dwutlenku węgla.
To pierwszy, który osiągnął LEED.
Platyna i materiały inspirowane od Cradle-to-Cradle.
C6 zostało zaprojektowane przez architektów LivingHomes we współpracy z Make It Right, organizacją non-profit założoną przez Brada Pitta i znanego architekta Williama McDonougha, by zbudować 150 domów zainspirowanych przez Cradle to Cradle LEED Platinum w Nowym Orleanie.
Lower Ninth Ward.
Część dochodów z każdego C6 pomoże wesprzeć wysiłki Make It Right.
Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji.
Dom o powierzchni 1232 metrów kwadratowych zbudowany jest przez Cavco, ogólnokrajowego lidera w dziedzinie systemów budynków z prefabrykowanych domów i jest dostępny w większości stanów.
Można go w pełni skonstruować w czasie krótszym niż dwa miesiące i zainstalować na miejscu w ciągu jednego dnia.
.
LivingHomes – fot.
Izumi Tanaka Inspirowany nowoczesnymi domami wybudowanymi przez dewelopera Joe Eichlera w Kalifornii w latach 50.
i 60., C6 uosabia wewnętrzny / zewnętrzny styl życia, ponieważ jest zorganizowany wokół centralnego dziedzińca i dostępny dzięki różnym otworom i funkcjom.
Na otwartym planie znajdują się trzy sypialnie, dwie łazienki, dziewięć stóp sufity i duże ilości schowków.
.
LivingHomes – Zdjęcie: Izumi Tanaka Szkło od podłogi do sufitu, okna typu clerestory , lampy świetlne i okna pawęży wypełniają wnętrze naturalnym światłem.
Dostęp do sztucznego światła można uzyskać za pomocą telefonu iPhone z pełnym systemem sterowania oświetleniem.
Plan piętra.
LivingHomes Energooszczędne oświetlenie i urządzenia oraz inteligentny system sterowania ogrzewaniem / klimatyzacją zmniejszają zużycie energii, podczas gdy 4-kilowatowa instalacja fotowoltaiczna odpowiada za ponad 100% zapotrzebowania na energię (nie wliczone w cenę).
.
LivingHomes – Photo by Izumi Tanaka Inne zalety to niskonapływowe oprawy wodne, system szary gotowy do wody, brak lakieru VOC, frezarka bez formaldehydu i informacje zwrotne w czasie rzeczywistym na temat zużycia energii.
Niektóre materiały budowlane, takie jak wykładziny Trex, okna z podwójnymi bólami Andersona i liczniki kwarcowe Caesarstone w kuchni i łazience, używają materiałów pochodzących z recyklingu.
C6 ma również nową klamkę zaprojektowaną przez Williama McDonougha i LivingHomes.
.
Na tak wiele sposobów dostaję uchwyt i znajduję duże i małe sposoby, aby otworzyć drzwi do korzystnej, w 100% przyszłości od Cradle to Cradle.
Teraz, pracując z chemikiem Michaelem Braungartem, aby udostępnić Cradle to Cradle Certification (CM) bezpłatnie publicznie za pośrednictwem Cradle to Cradle Products Innovation Institute, teraz również kładę rękę i oko na projektowanie produktów, które z natury zawierają i uwidaczniają zaskoczenie i rozkosze od Cradle to Cradle design.
Współpraca z LivingHomes na tym małym biżuterii była radością.
powiedział William McDonough.
.
LivingHomes – fot.
Izumi Tanaka C6 ma premierę w dwóch lokalizacjach: Prezentacja Prefabrykatów Tygodnia Modernizmu w Palm Springs do 26 lutego i bezpłatne publiczne wycieczki w Long Beach do 25 lutego, kliknij tutaj, aby uzyskać RSVP.
Znajdź więcej informacji tutaj.
Odniesienie: LivingHomes, LA Times
[więcej w: piecbud, ciężar właściwy betonu, eltech bydgoszcz ]

Powiązane tematy z artykułem: ciężar właściwy betonu eltech bydgoszcz piecbud