Architektura 21szego wieku : Konkurs „Perły Dniepru” „NIEBIESKA LINIA” Zwycięski projekt / Wolf House Productions & Gabriel Pascariu

Wolf House Productions i Gabriel Pascariu podzielili się z nami swoją pierwszą nagrodą w perełkach.
Dniepr.
międzynarodowe zawody urbanistyczne w Kijowie.
THE BLUE LINE ma na celu zapewnienie ram dla zrównoważonego rozwoju dla wysp w Kijowie, jak również infrastrukturalnego szkieletu dla przyszłego rozwoju urbanistycznego całej metropolii.
Ich projekt sugeruje zmianę paradygmatu: od dużych projektów miejskich i infrastrukturalnych (specyficznych do ukraińskiego planowania urbanistycznego) po bardziej płynną i wydajną urbanistyczną jazdę ukierunkowaną na miejsca.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Skoncentrowana na ochronie i zrównoważonym rozwoju jedenastu dużych wysp na Dnieprze oraz w centrum miasta Kijowa, konkurs był promowany przez Kijowską Miejską Agencję Inwestycyjną, Miasto Kijów i Związek Architektów Ukrainy.
Parlament wezwał do przedstawienia najlepszych propozycji w zakresie propagowania wiedzy o dziedzictwie przyrodniczym i jasnej regulacji w zakresie turystyki, sportu i rekreacji w naturalnym środowisku Zatoki Dniepr.
Głównym celem projektu jest zachowanie i rozwój wysp Dniepru w sposób zrównoważony oraz stworzenie Kijowa jako atrakcyjnej europejskiej metropolii i destynacji turystycznej.
zimowy widok z lotu ptaka Dziś Kijów czuje się i funkcjonuje jako podzielone miasto nad Zatoką Dniepr z północy na południe.
W środku tej rosnącej metropolii, na wyspach Kijowa z ich rezerwatami naturalnymi i zagrożonymi gatunkami, muszą ponieść większość szkód ubocznych spowodowanych przez rozwój miejski / infrastrukturalny.
Będąc największą gospodarką na Ukrainie i mając geograficzną szansę na znalezienie się między Europą Wschodnią, Rosją i Azją Środkową, Kijów wkrótce stanie się silnym regionalnym ośrodkiem gospodarczym.
Aby przyciągnąć zagraniczne i lokalne inwestycje, miasto musi wprowadzić jasną i namacalną wizję miejską.
venetrianski station Wiele wysp.
Funkcje masterplan są już gotowe, miasto musi tylko dyskretnie zwiększać ich wartość i łączyć je wydajnie.
Docelowo TBL zapewni rozwiązania dla trzech głównych problemów Kijowa: połączenia północ-południe, potrzeba spójnej strategii miejskiej i zrównoważonego rozwoju najważniejszego symbolu naturalnego miasta, kompleksu wysp.
widok stacji wodnej Projekt jest opracowywany z uwzględnieniem pięciu kluczowych aspektów: – zrównoważonej infrastruktury i lepszej łączności z wyspami – turystyki i rozwoju gospodarczego – naturalnego planowania ochrony – zarządzania – brandingu miast i promocji wody w mieście Ogólna koncepcja rozwoju wysp zachęca do zajęcia rekreacyjne i rekreacyjne na trzech wyspach w pobliżu centrum miasta (Venetsianski-Truhaniv-Dolobetskyi) i stopniowo ogranicza obecność człowieka na północnych i południowych wyspach rezerwacyjnych (Muromets-Lapuhovatyi i Kozachyi-Zhukiv-Olzhyn).
Północna połowa Venetsianskyi, południowe krańce wysp Truhaniv i Dolobetskyi mają ogromny potencjał, aby stać się atrakcyjnym centrum usług i rozrywki w mieście, osadzonym w naturalnym środowisku.
Północne i południowe krańce kompleksu wysp są ważnymi naturalnymi obszarami ochrony, gdzie krajobraz stopniowo zmienia się z rekreacyjnych w cenny rezerwat przyrody.
Tutaj ludzka obecność jest sporadyczna i dyskretna.
Dostęp na te wyspy można uzyskać tylko za pośrednictwem stacji TBL i regulowany przez lokalną administrację i Centrum Monitorowania Środowiska w Kijowie.
strefy buforowe i park expo Również stacje będą wykorzystywane do realizacji programów edukacyjnych społeczności, które zachęcają mieszkańców do ochrony unikalnego ekosystemu.
Zamiast egzekwować politykę ograniczającą ogrodzenie, która zakazuje jej w rezerwie, wspieramy obecność ludzi i uważamy, że jest to potrzebne.
Aby zahamować przeszłe działania, takie jak nielegalne połowy i wywóz śmieci, dostęp musi być w odpowiedzialny sposób regulowany przez ośrodek badań biologicznych prowadzony przez prestiżowy Narodowy Ogród Botaniczny M.
Gryshko.
Głównym celem tego centrum jest badanie i edukacja w zakresie ochrony ekosystemów i zagadnień zrównoważonego rozwoju.
plaża wenetsińska Główne punkty dostępu na wyspy to stacje TBL na wodzie.
Elastyczny system modułowy umożliwia łatwą budowę stacji i stosunkowo niskie koszty produkcji.
Również konserwacja i szybka zmiana konfiguracji stacji jest łatwa w razie potrzeby.
Stacje TBL to więcej niż przystanki na trasie.
Zapewniają różne usługi, a także punkty informacyjne o mieście i Kijowskich Wyspach.
Mieszkańcy i turyści będą mieli szansę lepiej poznać charakter, historię i stan ochrony każdej wyspy.
Zestaw modułów jest określony przez główny funkcjonalny charakter każdej wyspy.
Tam, gdzie dostęp publiczny jest ograniczony, stacje paliw spełniają ograniczone funkcje, takie jak cumowanie, wejście na statek i zejście na ląd.
Dla wysp, na których rozwija się miejski
[więcej w: psb mrówka gniezno, mrówka żuromin, perfekt chełm ]

Powiązane tematy z artykułem: mrówka żuromin perfekt chełm psb mrówka gniezno