Architektura: Sammlung Goetz Munich / Herzog & de Meuron

Śledziliśmy postępy ostatnich projektów Herzoga i de Meurona, takich jak etapy budowy Filharmonii Łaby i projekt Muzeum der Kulturen w Bazylei.
Co jakiś czas interesujące jest jednak przeglądanie niektórych starszych projektów firmy, aby zobaczyć wspólną linię myślenia w całym ich portfolio i zbadać, jak ich proces projektowania ewoluował przez lata w odpowiedzi na nowsze technologie, materiały i środowisko.
obawy.
Chociaż Sammlung Goetz Museum w Monachium został zaprojektowany i zbudowany prawie dwie dekady temu, projekt pokazuje obsesję firmy na temat zewnętrznej obróbki budynku.
Dobór materiałów i projektowanie elewacji jest ważnym aspektem tożsamości firmy, ale zauważyliśmy inny wspólny wątek między tym projektem a ich przyszłymi pracami.
fascynacja swobodną głośnością.
Więcej o muzeum, w tym więcej zdjęć, po przerwie.
Galeria Goetza to wolnostojący tom położony na intymnej stronie między ulicą a domem z lat 60.
Galerie mieszczą się na niższych i wyższych piętrach z dwiema żelbetowymi rurami, pomiędzy pomieszczeniami mieszczącymi biuro i recepcję.
W zależności od warunków panujących w świetle dziennym i punktu widzenia obserwatora, galeria pojawia się jako zamknięta, spłukana objętość składająca się z powiązanych materiałów (sklejka brzozowa, matowe szkło, nieobrobione aluminium) lub jako drewniane pudełko, spoczywające na dwóch kielniach w ogród,.
wyjaśnił Herzog & de Meuron.
Poprzez swój wybór szyb, projekt ma dramatyczną esencję wieczoru, ponieważ górne świecące galerie wydają się unosić nad oświetlonym poziomem gruntu.
Takie analogie do partycji o zmiennym rozmiarze zostały rozwinięte przez firmę, wystarczy spojrzeć na ich Filharmonię.
przezroczysta forma dynamiczna na szczycie starej bazy murarskiej.
a może nawet balansowanie w Vitra Haus, w którym oświetlone powierzchnie tekturów dostarczają wieczorem skomponowanej kompozycji zawieszonych świecących pięciokątów.
[więcej w: geokrata cena z kamienia, geokrata cena, jak zrobić beton architektoniczny ]

Powiązane tematy z artykułem: beton architektoniczny jak zrobić geokrata cena jak zrobić beton architektoniczny