Budownictwo i architektura : Obama przemawia podczas uroczystości otwarcia Narodowego Muzeum Afroamerykanów Historii i Kultury

Prezydent Freelon Adjaye Bond / Smith Group Obama wziął udział w uroczystej ceremonii otwarcia Narodowego Muzeum Historii i Kultury Afroamerykanów (NMAAHC) 22 lutego, upamiętniając ten kamień milowy dla nowego muzeum Smithsonian Institution w National Mall w Waszyngtonie.
Urodzony w Tanzanii londyński architekt David Adjaye jest głównym projektantem zespołu Freelon Adjaye Bond / SmithGroup (FAB), który został wybrany przez Smithsonian Institute w 2009 roku w międzynarodowym konkursie na projekt nowego prestiżowego kraju.
budynek.
Prezydent zaczął swoje krótkie uwagi stwierdzając: Jak wspomnieli inni, ten dzień już dawno nadszedł.
Pomysł na muzeum poświęcone Afroamerykanom został po raz pierwszy przedstawiony przez czarnych weteranów wojny secesyjnej.
A lata później, wezwanie zostało odebrane przez członków generowania praw obywatelskich -.
przez mężczyzn i kobiety, którzy umieli walczyć o to, co słuszne, i dążyć do tego, co sprawiedliwe.
To jest ich dzień.
To jest twój dzień.
To zaszczyt być tutaj, aby zobaczyć owoc twojej pracy.
Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji na temat projektu i wideo przemówienia prezydenta Obamy.
Projekt głęboko zakorzenił się w unikalnym miejscu i ucieleśnia silny konceptualny rezonans z głębokim i długotrwałym afrykańskim dziedzictwem Ameryki.
Usytuowany na terenie pomnika Waszyngtona, zachowuje subtelny profil w krajobrazie z ponad połową 313 000 stóp kwadratowych budynku pod ziemią i pięcioma piętrami powyżej.
Będzie zawierał galerie ekspozycyjne, pomieszczenia administracyjne, przestrzeń teatralną i przestrzeń do przechowywania zbiorów dla NMAAHC.
David Adjaye powiedział: Muzeum znajduje się na monumentalnym placu budowy i jest to naprawdę monumentalny projekt, który trwa już prawie 200 lat.
Zawsze uważaliśmy ten budynek za swoisty punkt zwrotny, golonka, staw, który wyraża wrażliwość na pierwotny plan mistrzowski Beaux Arts, jak również trwały wyraz monumentalności.
To jest kluczowa kwestia, nad którą bardzo się martwiliśmy, upewniając się, że muzeum to nie tylko kolejny budynek w centrum handlowym, ale budynek, który właściwie kończy centrum handlowe i zaczyna się pomnik.
Projekt opiera się na trzech filarach:.
Corona.
kształt i forma budynku; rozszerzenie budynku na krajobraz.
ganek; i brązową filigranową kopertę, która służy jako historyczne odniesienie do amerykańskiego rzemiosła.
Wewnątrz budynku zwiedzający będą prowadzić historyczną i emocjonalną podróż, charakteryzującą się ogromnymi, wolnymi od kolumn przestrzeniami, dramatycznym napływem naturalnego światła i różnorodną paletą materiałową obejmującą prefabrykowany beton, drewno i szkliwioną skórę, która znajduje się wewnątrz brązu.
krata.
Freelon Adjaye Bond / Smith Group Pod ziemią atmosfera jest kontemplacyjna i monumentalna, osiągnięta przez galerię z potrójną wysokością i symbolizowaną przez miejsce pamięci.
the.
oculus.
.
przynosi światło rozproszone kaskadą wody do przestrzeni kontemplacyjnej z terenu Pomnika.
Przesuwając się w górę, widoki stają się kluczowe, ponieważ krąży wzdłuż korony z niezrównanymi panoramami Mall, budynków federalnego trójkąta i pomników.
Muzeum będzie otwarte w 2015 roku i kosztuje około 500 milionów dolarów.
Główny projektant: David Adjaye Design Team: Freelon Adjaye Bond / Smith Group Klient: Smithsonian Institution Konstruktor: Guy Nordenson and Associates, Robert Silman Associates Inżynier mechanik: WSP Flack + Kurtz Via Adjaye Associates
[hasła pokrewne: mrówka wieliszew, geokrata cena, eltech bydgoszcz ]

Powiązane tematy z artykułem: eltech bydgoszcz geokrata cena mrówka wieliszew